Totem Tabela Modelleri

Totem Tabela Model

Uzak mesafelerden kolayca görülebilmesi ve oldukça büyük boyutlara sahip olması totem tabelaların en önemli özelliğidir. Sıklıkla petrol istasyonları, AVM gibi yerlerde kullanılan totem tabelalar, talebe göre ışıklı veya ışıksız şekilde imal edilebilmektedir. Birçok farklı formda tasarlanarak imal edilen totem tabelalar, reklam ve tanıtım konusunda önemli etkiye sahiptir.

Tek ve çift bacaklı totem tabela: Tabelanın büyüklüğü ve ağırlığına göre tek veya çift bacaklı imal edilebilen totem tabelalar, isteğe göre ışıklı veya ışıksız şekilde olabilmektedir. Vinil germe, alüminyum, kompozit ve çelik sac kullanılmak suretiyle imal edilen bu tür tabelalar, üzerinde bulunan yazı ve sembollerin uzaklardan rahatça görülebileceği şekilde imal edilmektedir.

Likit totem tabela: Yerden yukarıya tek gövde üzerinde yükselen totem tabelalar, son derece etkili bir tanıtım ve reklam yöntemi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Tamamı olmasa da bir kısmı ışıklandırılarak kullanılan bu tür totem tabelalar, son dönemin en popüler tabela modelleri arasında yer almaktadır. Özgün tasarımlar ve görsellikleriyle dikkat çeken likit totemler, her türlü hava şartlarına uygun malzemelerden imal edilmektedir.

Kopmozit Totem tabela: Alüminyum kompozit malzemeden üretilen panellerle imalatı yapılan totem tabelalar, oldukça görkemli bir görünüme ve sağlam bir yapıya sahiptir. Renk kategorisi oldukça geniş olan kompozit, darbelere ve kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Müşteri taleplerine göre ışıklı veya ışıksız şekilde imal edilebilir.

Vinil germe tabela: Dijital baskı tekniğiyle basılan vinilin, önceden hazırlanmış şaseye dört bir taraftan gerilerek, alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla imal edilir. Işıklı veya ışıksız olarak kullanılabilen vinil germe tabelalar, tek parça ve istenilen ebatlarda yapılabilmektedir. İstenilen her türlü ve yazının kullanılabilmesine olanak sağlayan bu tür tabelalar, son yılların en popüler reklam araçları arasındadır.

Profil Totem Tabela: Sürekli açık havada bulunmaları sebebiyle kötü hava şartlarına dayanıklı malzemelerden imal edilen profil tabelalar, genellikle alüminyum içerikli profiller kullanılarak imal edilmektedir. Paslanmaz özelliğe sahip alüminyum profil tabelalar da diğer totem tabelalar gibi ışıklı veya ışıksız olarak tasarlanmakta ve ihtiyaca uygun yerlerde kullanılabilmektedir.

Çelik sac totem tabela: Büyük ebatlarda yapılan ve uzak mesafelerden görülebilen çelik sac totem tabelalar, genellikle şehirlerarası yollarda, benzin istasyonlarında, dinlenme tesislerinde ve şehir dışındaki büyük alışveriş merkezlerinin civarlarında kullanılmaktadır. İsteğe göre ışıklı veya ışıksız olarak yapılabilen bu tür totemler, daha çabuk dikkat çekebilmek ve yer belirtmek amacıyla kullanılan en etkili reklam tasarımları arasındadır.

Uzak mesafelerden kolayca görülebilmesi ve oldukça büyük boyutlara sahip olması totem tabelaların en önemli özelliğidir. Sıklıkla petrol istasyonları, AVM gibi yerlerde kullanılan totem tabelalar, talebe göre ışıklı veya ışıksız şekilde imal edilebilmektedir.