Tabela Tasarımı Nasıl Yapılır

Tabela Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır

Sade ve ayırt edici olmayan bir mağaza tabelasına sahip olmak, müşterilerinizin dikkatini çekemeyeceğiniz ve bu nedenle yeterince satış yapmadığınız anlamına gelir. Tabela tasarımına yeterince dikkat etmezseniz, uzun vadede büyük kayıplara uğrayabilirsiniz. Tabela tasarımı, tasarımla değil, uygun planlama ile yapılır. Bu nedenle, birçok insan bu sorunu tam olarak anlamakta zorlanmaktadır. Bu kılavuzla, tabela tasarımı için daha parlak ve daha parlak fikirlere sahip olacaksınız. Mağazalar, kafeler, restoranlar gibi işletmeler için mükemmel tabelayı nasıl hazırlanacağına odaklanmak gerekir.
Tabelaya Neden İhtiyaç Vardır?


Birçok işletmede ve kurum girişinde tabela gereksinimine ihtiyaç vardır. Örneğin, bir mağazanın müşterileri çekmek için tabelaya ihtiyacı vardır. Hastanenin acil bir durumda insanların kolayca görebilmesi için bir işarete ihtiyacı vardır. Başka bir deyişle, etiketleme söz konusu olduğunda, amaç ve hedefler farklılık gösterebilir.


Tabelada İlgi Çekici Mesaj


Bir tabeladaki en önemli tasarım öğesi kelimelerdir. Bu kelimelerin doğası ve nasıl yerleştirildikleri projenin başarılı olup olmayacağını belirler. Başarısızlık genellikle "hedef" bölümünün ihmal edilmesinden kaynaklanır. Ana amacınıza uygun kelimeleri seçtiğinizde mesajınız daha net ve anlaşılır olacaktır.İlgili Link : Işıklı Tabela Fiyatları


3 Saniyede Tabelayı Net Halde Okumak


Karşıdan karşıya geçen kişilerin mağaza tabelanızı görmek için 3 saniyeleri vardır. Bu nedenle çok fazla yazı içeren aşırı karmaşık bir karakter bu kadar kısa sürede fark edilemez ve seçilemez. İnsanlar kalabalık harfleri okumayı tercih etmezler. Az daha çoktur başarılı bir işaret, mesajınızı doğru ve etkili bir şekilde ileten işarettir. Bu yüzden daha az kelime kullanmaya çalışın. 8 veya daha az kelime mükemmeldir. Bunu ben de yazayım, ben de yazayım diyerek tabelayı kalabalık ve karmaşık hale getirebilirsiniz.


Net Bir Mesaj


İnsanlar, tabeladan mağazanızda ne olduğunu anlayabilmelidir. Aksi takdirde potansiyel müşteriler mağazanın önünden geçer. Ama mağazada cam veya kırtasiye olup olmadığını bilselerdi, belki dükkâna gidip bir şeyler alırlardı! Bu nedenle mağazanızın tabelasına mağazanın adı ile birlikte ibareyi hangi mağazada bulunduğunu belirtmek iyi bir fikir olacaktır.


Mağaza Tabela Tasarımı Nasıl Olmalı?


Bir mağaza tabelası, müşterilerle ve geçen insanlarla konuşmanıza olanak tanır. Sesini, tarzını temsil ediyor. Bu konuda sizi temsil edeceğini düşündüğünüz bir tasarıma sahip olmalısınız. Yoldan geçenler ve müşterileriniz kullandığınız yazı tipinin farkında olmayabilir. Ancak bilinçaltında kullanılan yazı tipi insanlara bir mesaj iletir. Bazı yazı tipleri sitenin gençlere yönelik olduğunu öne sürerken, bazı yazı tipleri sitenin orta yaşlı insanlar için daha uygun olduğunu belirtir. Bu nedenle yazı tiplerini iki gruba ayırmak mümkündür. Arkadaş canlısı ve neşeli yazı tipleri ciddi geleneksel ve resmi yazı tipleri Bazı yazı tipleri hem resmi hem de anlaşılır olabilir. Bu durumda yazı tipi kullanmak daha önemlidir. Elbette, formalitenin dereceleri olduğu unutulmamalıdır.


Sade ve ayırt edici olmayan bir mağaza tabelasına sahip olmak, müşterilerinizin dikkatini çekemeyeceğiniz ve bu nedenle yeterince satış yapmadığınız anlamına gelir.