Tabela Modelleri

Tabela Modelleri Nelerdir

Tabela modelleri ticari faaliyet gösteren tüm işletmelerin gereksinim duyduğu bir reklam ve tanıtım aracıdır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak eski reklam yöntemleri giderek farklılaşsa bile, tabelanın tanıtımdaki yeri sürekli değerini koruyarak aynı kalmayı başarmıştır. Elde edilmek istenilen sonuca göre farklı malzemelerle farklı formlarda imal edilen tabela modelleri,


Işıklı tabela çeşitleri
Işıksız tabela
Ahşap tabela
Kutu harf tabela
Totem tabelalar
Eczane tabelası
Yön tabelaları
Çatı tabelaları
Pleksi tabela
LED tabela

Genelde talep edilen tabela çeşitleri arasında olmasına rağmen, farklı tabela çeşitleri de imal edilerek istenilen renk ve ölçülerde imal edilebilmektedir.

Tabela modelleri arasında en fazla kullanılanlar arasında ışıklı tabelalar ilk sıralarda yer almakta olup, birçok farklı formda ışıklı tabela üretilmektedir. İnsanların firmaya dikkatlerini yöneltmek amacıyla geniş bir renk skalasında üretilen tabelalar, firmaların tanıtımına sağladıkları katkının yanı sıra, önemli bir prestij vesilesidir. Markaları kalıcı kılarak müşterilerde görsel algı oluşturan tabelaların, en uygun yerlere konuşlandırılarak en üst düzeyde katkı sağlanmasına özen gösterilmelidir. 7 gün 24 saat firmaların tanıtımını yaparak konum bilgilerinin algılanmasına yarar sağlayan tabelalar, mutlaka konusunda uzman reklam firmalardan destek almak suretiyle yaptırılmalıdır.

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak eski reklam yöntemleri giderek farklılaşsa bile, tabelanın tanıtımdaki yeri sürekli değerini koruyarak aynı kalmayı başarmıştır.

Tabela modelleri ufak bütçelerle kısa zaman içerisinde yapılabilecek en etkili tanıtım yöntemlerinden biridir. Günümüz teknolojisinde profesyoneller tarafından tasarlanarak farklı malzemelerden üretilen tabelalar, kalıcı bir ürün olmaları sebebiyle oldukça ekonomiktir. Tabelanın etkili olabilmesi için profesyonel tasarım, kullanılan malzeme, üretimde kullanılan teknoloji ve tabelanın boyutları oldukça önemlidir. Ayrıca tabela üzerinde yer alacak yazı, logo, grafik çizimlerinin mutlaka uzmanlar tarafından tasarlanmış olması önem taşımaktadır. İnsanların göz zevkini bozmadan, estetik bir anlayışla yapılan tabelalar, firmaların tanıtımını sağlamanın yanı sıra bulunduğu çevreye estetik değer katacak kalite ve nitelikte olmalıdır.