Paslanmaz Kutu Tabela

Paslanmaz Kutu Tabela  Nedir

Paslanmaz kutu tabelalar daha dayanıklı ve dış etkenlere maruz kalmasına rağmen renginde solma ve paslanma olmayan tabeladır. Paslanmaz özelliği olmayan saç malzemelerinden yapılmış birinci sınıf malzemelerden üretilir. Paslanmaz kutu tabelalar gold ve krom olarak iki çeşit malzemeden yapılır. Yazıları 3 boyutlu olarak yazılır. Birinci sınıf malzemeden üretilen paslanmaz kutu tabela kolay taşınabilir yapıdadır. Işıklı ve ışıksız seçenekleri de vardır. Estetik görünümü sayesinde ilgi çeker. 2 mm saç boyutu vardır. Paslanmaz kutu tabela şekil ve görüntü olarak değişkenlik gösterebilir. Kurulumu kolaydır. Dükkân üstüne uygun şekilde dizayn edilir. Ölçüleri kullanılacak alanlara göre farklılık gösterir.
Paslanmaz Kutu Tabela Nasıl Yapılır?


Paslanmaz kutu tabela yapmak için önce tabela uygulanacak alanların ön görüntüsü alınır. Daha sonra bire bir ölçü aldıktan sonra alüminyum malzemesinden ölçülerine göre alt tabela oluşturulur. Ön yüzeylerine el değmeden makine yardımıyla lazer ışıkları verilerek kesim yapılır. Yan kısımları ise giyotin adı verilen özel üretim makasları kullanarak yapılır. Daha sonra dükkân isimlerinin özen kalıplarını hazırladıktan sonra bir lehim aracı ile düzgün ve doğru yönde olacak şekilde monte edilir. Önce bez ile temizledikten sonra polisaj adı verilen ön temizleme malzemesiyle üzerinden tekrar steril edilir. Üzerine toz ve kir oluşmasın diye hava tutulduktan sonra kurulum ve montajı için tabela konulacak alana gidilir.


Paslanmaz Tabelanın Avantajları Nelerdir?


Diğer tabelalar göre daha dayanıklıdır. Kesimlerini lazer ile yapıldığı için hata payı olmaz. Kolay temizlenebilir yapısı vardır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Su, yağmur gibi durumlarda paslanmaz. Bünyesinde suyu tutmadığı için kolay suyu atar. Estetik görünüme sahiptir. Görünüşü şık olduğundan göze hitap eder. Maliyeti düşüktür. Çabuk kurulur. Bir yerden başka bir yere kolay taşınır. Dış etkenlere dayanıklı olduğu için dış mekânlarda kolay kullanılır. Uzun vadeli kullanabilirsiniz. Lehimle harfleri monte edildiği için üzerindeki yazılara hiçbir şekilde zarar gelmez. Alüminyum malzemesinde yapıldığı için biraz ağırdır. Tabelaya bakıldığı zaman gözü yormaz. Sade görüntüsü sayesinde daha fazla kişinin görmesi sağlanır.


Paslanmaz Kutu Tabela Fiyatları


Paslanmaz tabela fiyatları kullanım alanlarına ve ölçülerine göre değişir. Alüminyumdan yapılmış bir tabela modeli isteniyor ise bir yüksek fiyatlı olabilir. Sebebi ise alüminyum son zamanlarda fiyatı yükselişte olmasından dolayı tabela fiyatlarını da etkileyebiliyor. Yine yazılacak harflerin uzunluğu ve kullanılacak malzemelerin miktarı fiyatlarda etkilenmeye sebep olabiliyor. Firmalarda da değişkenlik gösterir. Bundan ötürü tabela yapılacağı zaman mutlaka fiyat alınması gerekir. Birinci sınıf malzemeden yapılan ürünler fiyatı da etkileyebiliyor.


Tabela Montajı


Tabela montajı yapılacak alana uzman ekiplerle gidilir. Sonra tabela takılacak şekilde ön yüzey profilleri yerleştirilir. Aparatları takıldıktan sonra tabelayı yerine konumlandırılır. Matkap yardımıyla birbirine geçirerek sağlamlığı ayarlanır. Orta kısmına sabitleyiciler takıldıktan sonra montaj işlemi bitmiş oluyor. Tabela montajında dikkat edilecek konu simetrik şekilde takılması gerekir.


Paslanmaz kutu tabela yapmak için önce telala uygulanacak alanların ön görüntüsü alınır. Daha sonra bire bir ölçü aldıktan sonra alüminyum malzemesinden ölçülerine göre alt tabela oluşturulur.