LED Tabela Hakkında Bilinmesi Gerekenler

LED Tabela Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir

Ticari faaliyetlerde bulunan ve tanıtıma ihtiyaç duyan firmaların neredeyse tamamı, ihtiyaçlarına uygun şekillerde imal edilen tabela çeşitlerinden birini kullanmaktadır. Tanıtım ve reklam anlamında oldukça önemli avantajlar sağlayan tabelalar, akılda kalıcı olabilmek anlamında da önemli etkilere sahiptir. LED tabelalar, fark edilmek ve akılda kalıcı olabilmeyi en üst düzeyde sağlayan reklam araçlarından biridir.

Oldukça ekonomik olan LED tabela çeşitleri , farklı tasarımlarla firmaların tanıtımlarına görsel katkı sağlamaktadır. Her türlü iklim koşulunda sorunsuz olarak çalışmaya devam eden LED tabelalar, hayal gücü, ile sınırlı tasarımlar üretmeye son derece uygundur. Yok denecek kadar az miktarda elektrik tüketerek kullanıldığı alanları rengârenk ve pırıl pırıl bir görünüme kavuşturan LED tabelalar, yanıp sönerek görsel bir animasyon şöleni sunmaktadır.

Firmaların uzak mesafelerden bile rahatça görülmesini kolaylaştıran led tabelalar, canlı renkler ve ilginç tasarımlarla büyük küçük tüm işletmelerin tercih sebebi olmaktadır. İlk dönemlerde sadece kırmızı ışıklarla yapılabilen led tabelalar, günümüz teknolojisinin sağladığı avantajlar sayesinde farklı renkler ve dalga boylarındaki yüksek parlaklığa sahip ışık renkleriyle kullanılabilmektedir.

Oldukça ekonomik olan LED tabela çeşitleri, farklı tasarımlarla firmaların tanıtımlarına görsel katkı sağlamaktadır.

Uzun ömürlü oluşu, sağlamlığı, düşük enerji kullanımı ile öne çıkan led tabelalar, geleneksel ışık kaynaklarına göre çok daha fazla albeniye sahip bulunmaktadır. Aydınlatma, sinyalizasyon, çevre düzenleme, mimari aydınlatma gibi birçok alanda kullanılan led, hemen her koşulda sorunsuz olarak kullanılabilen bir ışık kaynağıdır.

LED ve Kayan Yazı Tabelalarının Tanıtıma Katkısı

Gerek sabit gerekse kayan yazılarla oluşturulabilen led tabelaların en önemli özelliği, renk çeşitliliğidir. Kayan yazı kullanılarak yapılan tabelalarda farklı renklerle oluşturulabilen animasyonlar gece-gündüz farklı gözetmeksizin görsel şölenler oluşturmaktadır. İç ve dış mekan ayırt etmeksizin kullanılabilen led tabelalar, firmalara prestij sağlamak açısından da oldukça önemli bir etkiye sahip bulunmaktadır.

LED ışık sistemleri kullanılarak imal edilen kayan yazı tabelalar, iç ve dış mekânlarda ve her türlü doğa şartlarında çalışabilen bir yapıya sahiptir. LED tabela ve kayan yazıların bir başka özelliği de, sadece bir tek reklam ve promosyona bağlı kalmadan, farklı animasyonların da yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Normal tabelalarda sabit bir mesaj yer alırken, led ve kayan yazı tabelaları, dilediğiniz zaman değiştirerek farklı tanıtımlar yapılabilmesine imkân sağlamaktadır.

Reklam maliyetlerini en düşük seviyede tutarak, tanıtımı en üst düzeyde gerçekleştirmeye olanak sağlayan led tabela sistemleri, mekânları 24 saat görünür kılar. Gece-gündüz farkını ortadan kaldıran led tabela sistemleri kullanıldığı mekânlara ayrıcalık verir.