Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabela Nedir

Firmalara ait logo ve grafiklerin router ve lazer olarak bilinen cihazlarla kesilmesiyle imal edilen şık ve gösterişli tabelalardır. İç veya dış mekân fark etmeksizin kullanılabilen kutu harf tabelalar, birçok farklı malzeme kullanılarak üretilebilmektedir. Zarif görünümleriyle fark edilmeyi kolaylaştıran ve firmaya prestij kazandıran kutu harf tabelalar, ışıklı veya ışıksız olarak imal edilebilmektedir.

Plexiglas kutu harf tabela: Kutu harf tabela modelleri arasında en uygun maliyetlere sahip olan plexsiglas kutu tabelalar, ışıklı veya ışıksız olmak üzere iki farklı şekilde imal edilmektedir. Plexsiglas malzeme üzerine folyo kesim veya dijital baskı yapmak suretiyle imal edilen tabelalar, açık veya kapalı alan ayırt etmeksizin kullanıma uygun ürünlerdir.
İLGİLİ LİNK; Krom Harf Tabela

Paslanmaz harf tabela: Gerek dayanıklılık, gerekse görsellik anlamında oldukça şık tasarımlarla imal edilen paslanmaz harf tabelalar, gold ve krom olmak üzere iki çeşittir. Ön harflerin yüzeyinde 304 kalite 1mm paslanmaz sac, yan taraflarda ise 0,60 veya 0,70 mm paslanmaz sac kullanılarak imal edilirler. Polisaj yapılarak ön yüzeyleri temizlenen tabelalar montaja hazır hale getirilir.


İç veya dış mekân fark etmeksizin kullanılabilen kutu harf tabelalar, birçok farklı malzeme kullanılarak üretilebilmektedir.

Dekota kutu harf tabela: Ağırlıklı olarak iç mekânlarda kullanılan dekota kutu harf tabelalar, birçok farklı renkte imal edilebilmesine rağmen, favori renk beyazdır. Harflerin istenilen kalınlıkta ve ölçüde kesilerek imal edilen dekota tabelalar, darbelere, kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır. Hava koşullarına da dirençli olan ürün, emsal ürünlere göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir.

Alüminyum kutu harf tabela: Alüminyumun doğal parlaklığından sağlanan görsel etkiyle farklı tasarımlara imkân sağlayan bir tabela türüdür. Şık duruşu ve hava koşullarına dayanıklı oluşuyla sıklıkla tercih edilen alüminyum harf tabelalar, istenilen boyutlardaki harflerin kesilip zımparalanarak monte edilmekte, doğal rengiyle kullanıldığı gibi farklı renklerde boyanarak da kullanılabilmektedir.

Pirinç kutu harf tabela: alüminyum, pleksi, çelik ve PVC malzemeler kullanılarak yapılabilen kutu harf modellerinden biri de pirinç kutu harf tabeladır. Müşteri talebine göre ışıklı veya ışıksız olarak yapılabilen pirinç kutu harf tabelalar, direk zemine monte edilebildiği gibi kompozit, alüminyum ve ahşap kasalar üzerinde de toplanarak uygun bölgelere konumlandırılabilmektedir.

Köpük kutu harf tabela: Oldukça uygun fiyatlarla imal edilebilen köpük harf tabelalar, farklı renklere boyanabilen straforlardan üretilmektedir. Ön yüzleri pleksi ile kaplanabilen strafor ( köpük ) harfler pleksi görünümüyle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. İhtiyaç duyulması halinde harflerin arkasında döşenebilen LED ışıklarla gece ve gündüz kullanıma uygun hale getirilebilmektedir.