Işıklı Tabela Örnekleri

Işıklı Tabela Örnekleri Nelerdir

Işıklı tabela örnekleri, reklam sektöründe en çok tercih edilen modellerdir. Işıklı tabela örnekleri, göz alıcı yapısı ile bir ürünün tanıtımı ya da yer belirtmesi açısından etkili bir reklam aracıdır. Işıklı tabelalar da kendi aralarında kategorilere ayrılacaktır. Bu kategoriler içerisinde, insanın dikkatini çekecek türde olmaları beklenir. Harf ya da şekillerin farklı boyutlarda ve görsellikte olması istenir. Baştan sona yeni tasarım olabildiği gibi mevcut ahşap tabela üzerinde de ışıklandırma yapılabilecektir.

Işıklı Tabela Örnekleri İçerisinde En Çok Tercih Edilenler

Işıklı tabela örnekleri içerisinde en çok tercih edilen modeller sıralanacak olursa; Işıklı ve led tasarımlı olanlar ile florasan olanları öne çıkacaktır. Neon tasarımlı olanlar da tercih edilecek başka ilgi çekici ışıklı tabela örnekleri arasındadır. Led tabelaların en önemli özelliği hem gündüz hem de gece parlayan yapısı ile dikkat çekmeleridir. Bu nedenle, pek çok firma ışıklı led tabelalara yönelmektedir.

Işıklı Tabelalarda Görselliğin Önemi

Işıklı led tabelalarda görsellik ön plandadır. Harf ya da şekiller, farklı boyutlarda yer almaktadır. Işıklı formda pleksi tabela denilen türler de önceden kullanılan tabelalara ayarlanabilecek özelliktedir. İstendiği takdirde yeni ışıklı tabela tasarımı da yapılabilir. Burada önemi olan, tanıtımı yapılacak olan firma ya da ürün grubunun özelliklerini yansıtmasıdır. Farklı simgeler ve harfler, bu amaca hizmet edecek görsellikte olmalıdır.

Günümüzde görsellik ve dayanıklılık açısından en fazla tercih edilen tabela türlerinden biri de pleksi tabela çeşitleridir.

Işıklı Tabelaların Kullanım Alanları

Işıklı tabelaların kullanım alanları çok fazladır. Kafe, lokanta, mağaza, otel gibi ticari maksatlı yerlerde tanıtmak adına dış mekâna asılmaktadır. Işıklı tabelalar, sadece dış mekân aydınlatmaları amacının dışında, iç mekâna zenginlik katmak için de kullanılır. Özellikle, bir lokanta, kafe ve mağazanın iç kısmında olan ışıklı yönlendirmeler, müşteriler tarafından beğeni toplayacaktır. Pazarlamanın en önemli aracı, iyi yapılmış reklamdır. Ürün ne kadar kaliteli olursa olsun, reklamı yapılmazsa ilgi çekemeyecektir. Hedef kitlenin ilgisini çekecek bu tabelalar, mağaza ve ticari alanlara müşteri toplayacaktır. Tasarım olarak ta farklı modeller yaratılabilir. Bu modeller de ilgi çekecek detayların yer alması, önem taşır. Işıklı tabelalar, reklam amaçlı olarak en çok tercih edilen modellerdir.