Işıklı Tabela Modelleri

ışıklı tabela modelleri nelerdir

Günümüzde en etkin şekilde kullanılan Açıkhava reklamcılığı, gelişen teknolojinin de katkısıyla birçok farklı seçeneğe sahip durumdadır. Bu seçenekler arasında yer alan ışıklı tabela sistemleri, farklı materyaller kullanılarak imal edilen ve tanıtıma en üst düzeyde katkı sağlayan tabela çeşidi olarak görülmektedir. Hemen her sektörde kullanılabilen ışıklı tabelalar, gece-gündüz aynı görselliğe sahip tanıtım araçlarıdır.


Led tabela: Açık hava reklamcılığında bir çığır açan led ışıklı tabela, firmaların tanıtım ve reklamdan beklentilerini her anlamda en üst düzeyde karşılamaktadır. İç veya dış mekân farkı gözetmeksizin her türlü alanda kullanılabilen led tabelalar, oldukça düşük enerji sarfiyatı ve uygun fiyatları sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir tabela türüdür.
İLGİLİ LİNK; Led Tabela

Kabartma ışıklı tabela: Tabelacılık ve reklamcılık sektöründe oldukça sık kullanılan kabartma ışıklı reklam tabelaları, pleksi, alüminyum, Dakota ve köpük gibi birçok farklı malzeme kullanılarak üretilebilmektedir. Direk ve endirekt olarak ışıklandırılarak mekânlara farklı bir hava verilmesini sağlayan kabartma tabelalar, oldukça yoğun ve ince işçilik gerektiren bir tabela çeşididir.

Pleksi ışıklı tabela: Işıklı tabela denilince ilk akla gelenler arasında polikarbon kullanılarak yapılan düz tabelalar ve pleksi malzeme kullanılarak imal edilen pleksi tabelalar gelmektedir. İçerisinde bulunan ışık kaynağını en güçlü şekilde ileterek görsel etki sağlayan pleksi tabelalar, alt yüzeyde alüminyum grofajlı levha ve floresan ışık kaynağı kullanılarak imal edilmektedir.


Hemen her sektörde kullanılabilen ışıklı tabelalar, gece-gündüz aynı görselliğe sahip tanıtım araçlarıdır.

Kayan yazı ışıklı tabelalar: LED ışıklar kullanılarak imal edilen kayan yazı tabelaları, daha fazla dikkat çekmek için yapılabilecek en iyi tabela modellerinden biridir. Farklı renklerde ışıklar kullanılarak yapılan kayan yazı tabelaları, gece gündüz demeden aynı etkiyi sağlayabilen bir tanıtım aracıdır. Tüm sektörlerde kullanıma uygun olan kayan yazı tabelaları, bir seferde farklı reklam ve tanıtım yapılmasına olanak sağlayan özel tasarımlardır.

Işıklı Tabelaların Kullanım Alanları

Işıklı tabelalar, görsel etkiyi en üst düzeyde sağlayan reklam ve tanıtım araçlarıdır. Bu sebeple ihtiyaç duyulan tüm alanlarda farklı tasarımlarla kullanılması mümkündür. Farklı uzaklıklar ve açılardan rahat görülebilen ışıklı tabelalar havacılık, gemicilik, eğlence sektörü, mimari, çevre düzenlemesi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.