Folyo Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır

Aracınıza ya da iş yerinize folyo kaplatarak dış etkilerden korunmasını sağlarsınız. Aynı zamanda boya hatalarını ve çiziklerin saklanmasını sağlayabilirsiniz. Bunların yanında tamamen kişinin zevkine bağlı olarak aracın dış yüzeyini kaplatabilirsiniz. Folyo kaplama aracınızın estetik bir görüntüsü olmasını sağlar. Ve bu işlemi yaparak aracınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Aracınızın kaplatma işlemine oldukça dikkat göstermeniz gereken konulardan bir tanesi folyo kaplamasıdır. Folyo kaplama pratik bir işlemdir ancak bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken birden çok nokta vardır. Folyo malzemesinin orijinalliği, aracınızın renk tonuyla uyumluluğu verim elde edebilmeniz için büyük bir önem arz ediyor.

Folyo Tercihi Nasıl Olmalıdır?Folyo kaplama işleminde yapılması gereken ilk mesele folyo tercih etmektir. Piyasada birçok amatör firmalar tarafında orijinal olmayan ve kalitesiz folyo malzemesi satışadır.

Bu tür folyo malzemeleri ile yüksek performans elde etmek mümkün değildir. Folyo malzemesini orijinal ve kaliteli seçerek araç kaplama işleminin başarılı bir biçimde tamamlayabiliriz. Folyo kaplama çeşitlerine ise bukalemun, mat metalik, parlak, desenli ve krom gibi örnekler verilebilir.İlgili Link: Kafe Tabela Örnekleri


Folyo Kaplama İşlemi Zor Mudur?Folyo kaplama işlemini belirli teknikler kapsamında gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu tekniklerin kusursuz bir şekilde uyguladıktan sonra folyo araç kaplaması son derece kolay bir işlem haline dönüşüyor. Bu işlemde araç sahiplerinin deneyimli olması işlemin daha minimal süreler içerisinde tamamlanması açısından oldukça avantajlı ve zaman kaybı olmadan tamamlanıyor.

Son yıllarda araç kaplama işlemine olan ilgi artarken ülkemiz genelinden yaygın bir duruma dönüştü. Bu sayede folyo kaplama hizmeti sunan birçok kaliteli ve amatör firmalar piyasada yerini aldı. Ancak folyo kaplama işleminde sonucun mutlu etmesi için mutlaka kaliteli ve kurumsal kimliğe sahip olan firma tercih edilmelidir.İlgili Link: Işıklı Tabela Fiyatları


Folyo Kaplamada Temizlik İşlemiAraç folyo kaplama işleminin kusursuz bir şekilde yapılması açısından ilk olarak araç iç ve dış kısmından temizlik işlemi gerçekleştirilmesi ve aracın temiz olması gerekmektedir. Folyo malzemesinin uygulanacağı kısımların kusursuz bir şekilde kirden, tozdan arındırarak sonuçtan memnuniyeti arttırabilirsiniz. Aksi durumda kirli zemine uygulanan folyo kaplaması araçta yapışmaz ve beklenen başarı elde edilemez.

Temizleme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kaliteli ve orijinal temizleme sıvısı seçmektir. İlk tercih yüzey için özel bir temizleme işlemi sağlayabilecek bir temizlik ürünü olmalıdır. Araç yüzeyine zarar verebilecek kimyasal ve katkı maddelerinin kullanılmamasına özen gösterilmelidir.Folyo Kaplamada Yapıştırma SüreciFolyo kaplama işleminde en önemli işlemlerden biri yapıştırma kısmıdır. Bu bölümde dikkat etmeniz gereken en temel nokta pratik yapıştırma tekniğidir. Pratik yapıştırma tekniklerini uyguladığınızda zamandan büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Folyo kaplamaya uygulanan teknoloji çok önemlidir. Bu alanda profesyonel firmaların birçok görüşü vardır. Islak kaplamanın sadece tecrübesiz kişiler için uygun olduğu söyleniyor, bu yüzden çözüm tercih edilmelidir.Folyo Kaplama İşlemi Riskli Midir?Folyo kaplama uygulanan sistemlerin profesyonel uygulamasında herhangi bir risk yoktur. Kullanılan tüm kaplamanın kalitesi, risk faktörleri için bir kapı sağlar.

Folyo kaplama işlemine yeni başladıysanız alanında uzman firmalardan veya öğrencilerden destek alabilirsiniz. Aksi takdirde bir aracı servisten kullanım planı ve onarım yapmayı gerçekleştirebilir.Aracınıza ya da iş yerinize folyo kaplatarak dış etkilerden korunmasını sağlarsınız. Aynı zamanda boya hatalarını ve çiziklerin saklanmasını sağlayabilirsiniz. Bunların yanında tamamen kişinin zevkine bağlı olarak aracın dış yüzeyini kaplatabilirsiniz.