Dijital Tabela Örnekleri

Dijital Tabela Örnekleri Nelerdir

Tabela, işletmelerin dış mekânlarına asılarak (bina girişi, bina çatısı, yol kenarı, açık alanlar vb.) gelip geçen müşterileri yönlendirmek, bilgi vermek ve ürünlerin tanıtımı yapmak amacıyla kullanılan objelerdir. Belli ölçülerde kalıbı çıkarılarak, firma isminin yanında, reklam amaçlı başka hususların da yazdırılabileceği platformların genel ismi tabeladır.


Tabela, insanların gözüne hitap, akılda kalıcı özelliklerinin olması gereken ve her şeyden önemlisi insanlara bilgi vermesi tercih edilen geniş bir amaç üzerine işletmelere asılır. Tabela, kullanılacak yerin müsaitlik durumu ve işletmenin faaliyet alanına göre tasarlanması farklılıklar gösterebilir. Günümüzde tabelası olmayan bir iş yeri yoktur. Tabela bir zorunluluk haline gelmiştir.Tabelanın İşletmeye Sağladığı Avantajlar


• En güzel ve kolay reklam aracıdır.

• İşletmenin prestijinin artmasına katkı sağlar.

• Firmanın marka değerini artırır.

• Birinci sınıf malzemeden üretilmesi uzun ömürlülük açısından önemlidir.

• Şık bir görünüme sahip olması akılda kalıcılığı artırır.

• Genellikle kullanım ve bakımı kolaylık sağlar.

• Ömürlük bir reklam aracıdır. Diğer reklam araçlarına göre maliyeti ucuzdur.

• Taşınabilir olarak üretilirler. İşletmenin yerinin değişmesi durumunda sökülüp götürülebilir.

• Dış mekânın önemli bir parçasıdır.

• Maliyetinin fazla olması daha çok müşteri çekeceği anlamına gelir.

• Plaksı, alüminyum, vinil gibi farklı malzemelerden üretilebilir.


Dijital Tabelanın İşletmeye Faydaları


Dijital tabela örnekleri çok çeşitlidir. Kayan yazı, sabit yazı, ışıklı görsel şov üreten ürünleri bulabileceğiniz tasarımlarda ilgi çekicilik açısından kullanımı son derece pratiktir. Yazan yazıları, belirlenen ebatlar müsait olması durumunda istediğiniz şekilde belirleyeceğiniz dijital tabela örnekleri işletmeye reklam alanında büyük fayda sağlar. İşletmeler dijital tabelalar sayesinde menülerini sergileyebilmekte, fiyatlarını işletmelerin önünden geçenlere gösterebilmektedirler. Bu şekilde menü ya da ürün fiyatlarının değişimlerinde derhal müdahale edilip güncellik sağlanabilir.


Tabela Çeşitleri


Günümüz teknolojilerinin hızla gelişmesinden tabela sektörü de nasibini almıştır. Aklınıza gelebilecek her türlü şekil, cins ve ebatta tabela yapılabilmektedir. Yerleşim yerlerinin sanayi alanlarında görülebilecek ürünler arasında dijital tabela örnekleri bulmak dahi mümkündür. Işıklı, ışıksız, ayaklı, dijital, plaksı vb. birçok cinsi bulunan tabelalar insanların bakılınca etkileneceği ve işletmeyi tercih sebebi olması açısından son derece önemlidir.


Dijital Tabela Tercih Edilmeli Mi?


Farklı renk seçenekleri ile de üretilebilen dijital tabela örnekleri, evlere servis maksadıyla işletmenin telefonunu yazabileceğiniz, bu kapsamda evlere sipariş miktarını da artırabileceğiniz bir argümandır. Diğer tabela örneklerinden daha farklı bir teknoloji ile üretilen dijital tabelalar sayesinde müşteri sayınızın ciddi anlamda arttığını görebilirsiniz.


Tabela, işletmelerin dış mekânlarına asılarak (bina girişi, bina çatısı, yol kenarı, açık alanlar vb.) gelip geçen müşterileri yönlendirmek, bilgi vermek ve ürünlerin tanıtımı yapmak amacıyla kullanılan objelerdir.