Çatı Tabelası

Çatı Tabelası Nedir

Tabelalar, en iyi reklam araçlarıdır. Düzgün konumlandırılmış ve doğru boyutlardaki tabelalar ile markanızın veya firmanızın tanıtımını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Çatı tabelası, son yıllarda en çok tercih edilen tabela reklam çeşitleri arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok şirket, büyük firmalar, ticari işletmeler reklam amaçlı çatı tabela sistemini kullanmaktadır. Çatı tabela, yüksek binaların üzerine, görünür şekilde firmaların tabelalarını yerleştirme işlemine denilmektedir. Çatı tabela sayesinde çok uzaklarda dahi tabela rahat bir şekilde görünür. Bu sayede firmalar tanıtım ve reklam hedeflerine ulaşmış olmaktadır.

Çatı Tabela İmalatı

Çatı tabelası, binaların yüksek kısımlarına yerleştirilen son derece kaliteli ürünlerden imal edilmektedir. Çatı tabelası, diğer tabela çeşitlerine göre daha büyük ebatlarda yapılmaktadır. Bu tabelaların yapımında neon ışıklı harf, germe branda, ışıksız harf gibi malzemeler kullanılır. Çatı tabelası üretiminde kullanılan malzemelerin, kaliteli olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Uzun süre çatı üzerinde kalacak tabelanın uzun ömürlü olması için kullanılacak malzemenin kalitesi önemlidir. Çatı tabelaları firmaların kurumsal kimliğini ortaya çıkaracak şekilde tasarlanabilir. Gece gündüz her koşulda görülecek çatı tabelası çeşitleri bulunmaktadır. Burada önemli olan tabelanın insanlar tarafından görünecek şekilde yerleştirilmiş olmasıdır.

Çatı Tabela Çeşitleri

Çatı tabelaları, kullanım alanlarına ve firmaların isteklerine göre çeşitleri bulunmaktadır. LED ışıklı tabela, saç kutu harf çatı tabelası, ışıksız çatı tabelası, çatı üzeri saç tabela, ışıklı kabartma harf çatı tabelası, pleksi harf kutu çeşitleri mevcuttur. İsteğinize göre tabela çeşitleri arasında seçim yapıp, en iyi şekilde fark edilmeyi sağlayabilirsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına sürekli yüksek binalar yapılmaktadır. Günümüzde şehir hayatı, iç içe yapılan binalar yüzünden karmaşık bir hal almakta ve caddelerde, sokaklarda yer alan işletmelerin fark edilmesi zordur. Bu yüksek binalar üzerine işletmelerinizin ve firmalarınızın fark edilebilmesi için çatı tabela sistemleri çok iyi bir reklam aracı olacaktır. Özellikle yüksek kesimlerde, trafiğin yoğun olduğu yollarda çatı tabela reklam yapmak açısından oldukça etkili bir yöntemdir.

Çatı Tabelalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Fabrika ve kurumsal firmaların çok fazla tercih ettiği çatı tabelaları, binaların üzerine montaj edildiğinde binanın dış mimarisi ile uyumlu olması gerekmektedir. Kullanılacak renkler, harflerin tasarımı binanın dış cephesine uyumlu olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra dışarıda ve yüksek yerlerde bulunan bu tabelaların her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle montajının sağlam yapılmasına özen gösterilmelidir. Çatı tabela sistemlerinde, diğer bir önemli konu ise çatının sağlam olmasıdır. Çatı tabelaları, büyük ebatta olduklarından monte edilecek çatının bu ağırlığa karşı dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. Çatıya tabela monte edilmeden önce çatının sağlamlığının uzman kişiler tarafından kontrol edilmelidir. Aksi takdirde çok ağır ve büyük olan tabela yere düşebilir ve tehlikeye sebebiyet verebilir. Ayrıca tabelanın belirli sürelerde bakım ve kontrolünün de yapılması gerekmektedir.

Çatı Tabela Hizmetleri

Tabelalar, sürekli göz önünde oldukları için en iyi reklam ve tanıtım araçlarıdır. Güzel tasarlanmış ve kaliteli bir şekilde imal edilmiş bir tabela, insanların dikkatini çeker ve algısını tazeler. Bu durum müşterinin işletmeye gelmesini sağlar. İnsanların dikkatini çekebilecek nitelikte birçok tabela çeşidi bulunmaktadır. Firmanın isteklerine ve taleplerine göre, istenilen tarzda çatı tabela çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır. Ayrıca çatı tabela montajı sonrası bakım ve onarım işleri de yapılmaktadır. Burada önemli olan konu uzman ve deneyimli kişiler tarafından yardım alınması gerekmektedir. İşinde profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından yaptırılan çatı tabelası amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır. Üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Tabelalar, en iyi reklam araçlarıdır. Düzgün konumlandırılmış ve doğru boyutlardaki tabelalar ile markanızın veya firmanızın tanıtımını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Çatı tabelası, son yıllarda en çok tercih edilen tabela reklam çeşitleri arasında yer almaktadır.