Ayaklı Tabela Modelleri

Ayaklı Tabela Model Örnekleri

Tanıtmak, bilgi vermek, yönlendirmek ve akılda kalıcı olabilmek amacıyla farklı biçimlerde ve değişik tasarımlarla imal edilen ayaklı tabelalar, geçmişten günümüze en popüler reklam araçları olarak kabul görmüştür. İhtiyaç duyulan ölçülerde yapılabilen ayaklı tabelalar, totem tabela olarak da adlandırılır. Bu tür tabelalar, ihtiyaca uygun biçimlerde yapılarak uzun yıllar kalıcı olarak kullanılabilmektedir.

Tek veya çift bacaklı tabelalar: Genellikle yol kenarları, dükkân önleri gibi yerlere konularak kişileri yönlendirmeyi amaçlayan bu tür tabelalar, istenilen boyutlarda yapılarak kullanılabilen ürünlerdir. Genellikle alüminyum, sac, ahşap gibi malzemeler kullanılarak yapılabilen ayaklı tabelalar, gerekli görülmesi halinde devasa boyutlarda imal edilip demir direkler vasıtasıyla dikilerek bir pano görünümünde de kullanılabilmektedir.

Işıklı tabela: Adından anlaşılacağı üzere farklı aydınlatma malzemeleri kullanılarak üretilen ışıklı tabelalar, neon, floresan ve LED gibi ışık kaynaklarıyla gece gündüz görülebilme olanağı sağlar. Kolayca fark edilmeyi sağlayarak tanıtımı daha güçlü kılan ışıklı tabelalar, firmalara görsel zenginlik anlamında da önemli katkılar sağlamaktadır. Tabelaların içerisine konulan ışıklar, çok uzak mesafelerden bile görülebilmeyi sağlar.
İLGİLİ LİNK; Işıklı Tabela

Işıksız ayaklı tabelalar: Genellikle işletme önlerinde kullanılan tabelalar, gün ışığında kolayca görülebilecek görsel tasarımlarla imal edilir. İşletmelerin tanıtımlarına katkı sağladığı gibi, reklam ve tanıtım konusunda da yarar sağlayan ışıksız tabelalar, aydınlatma düzeneği olmaması ve kasa derinliği bulunmaması sebebiyle oldukça düşük maliyetlerle ve çok kısa sürede imal edilerek kullanıma sunulabilmektedir.

Ayaklı vinil germe tabela: Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip tabela çeşitlerinden biri olan vinil germe tabelalar, profil iki ayak üzerine dijital baskı yapılarak imal edilmektedir. Özellikle inşaat firmaları tarafından sıklıkla kullanılan bu tür tabelalar, görsel olarak oldukça etkili bir reklam aracı olarak kabul görmektedir.

Ayaklı ahşap tabela: İşletme önlerine konularak dikkat çekmeyi kolaylaştıran tabela çeşitlerinden biri olan ayaklı ahşap tabelalar, ahşap zemin üzerine dijital baskılı folyo kaplama olarak üretilir. Kaldırım üzerlerinde küçük boyutlarda yapılan bu tür tabelalar, genellikle lokanta türü işletmeler tarafından tercih edilen tanıtım ürünleridir. İki ahşap ayağa sahip olan tabela, kolayca taşınarak farklı yerlerde konumlandırılabilir.

Dekupte oyma tabela: İki ayaklı olarak imal edilen dekupte oyma tabelalar, genellikle hastane girişleri, devlet kurumları gibi bina girişlerinde kullanılmaktadır. Kabartma yazıların kullanılmasıyla oldukça farklı bir görsel haline gelen dekupte tabelalar, bilgisayar teknolojisi ve yoğun el emeği kullanılarak imal edilen mükemmel tabela tasarımları arasında yer almaktadır. Alüminyum kompozit kullanılarak üretilen dekupte tabelalar su geçirmez özelliğe sahiptir.