Araç Giydirme Fiyatları

Araç Giydirme Fiyatları Nelerdir

Araç giydirme, araç üzerine bölgesel ya da tamamen özel dijital baskı makineleri ile üretilmiş özel folyolarla kaplanması işlemidir. Aracını modifiye etmek isteyenler zevklerine göre farklı tasarımlardaki kaplamaları araçlarının üzerine yaptırabilmektedirler. Özellikle ticari faaliyetlerde bulunan şirketler, firmalar, işletmeler kurumsal kimliğin sembolü olarak, en önemlisi reklam amaçlı olmak üzere kullanılan araçlar üzerine araç giydirme işlemlerini yaptırtmaktadırlar. Bu işletmeler, araç üzerindeki kaplamalarla gezdikleri yerlerde reklam açısından daha fazla kişiye ulaşabilmektedir. Özellikle reklam amaçlı olarak yapılan işlemlerde araç giydirme fiyatları kaplama yapılan yüzey alanına ve malzeme kalitesine göre değişmektedir.Araç Giydirmenin Avantajları Nelerdir?


Birçok avantajından dolayı araç kaplama işleminin yaptıranların sayısında artış giderek artmaktadır. Araç giydirmenin avantajları şunlardır:


1) Darbe hariç, dış hava koşullarına karşı (yağmur, kar, rüzgâr, sıcak, soğuk gibi) aracı korur. 2) Kullanılan malzemenin kalitesine ve nitelikli bir işçilikle giydirme yapılması durumunda uzun süre kullanılabilir. 3) Ticari faaliyetlerde bulunan işletmelere tanınırlığı artırıcı olarak reklam yapma olanağı tanır. Araç üzerindeki kaplama vasıtasıyla daha fazla insana ulaşılabilir. 4) Araca, farklı tasarımlarla şık bir görünüm kazandırılabilir.


Araç Kaplamada Kullanılan Malzemeler Ve Özellikler


Araç giydirme işlemlerinde Cast Folyo, Yarı Cast Folyo, ya da Düz Zemin Folyosu kullanılarak giydirme yapılmaktadır. Her bir malzemenin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Araç giydirme fiyatları konusunda en maliyetli olana ve en kaliteli giydirme malzemesi cast folyodur. Bu malzeme esnektir, düz bir yüzeye sahip ve düz bir yüzeye sahip olmayan girintili-çıkıntılı her tür araca rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yapıştırıldığı yüzeyde açma yapmaz ve zemini iyi kavrar. Diğer bir folyo türü olan yarı cast folyo ise, girintisi-çıkıntısı olamayan düz yüzeye sahip kamyonet, otobüs gibi araçlara yapılmaktadır ve fiyat açısından cast folyoya nazaran daha düşüktür. Düz zemin folyo ise cast ve yarı cast folyolara göre kalite açısından daha düşüktür, en ucuz olanıdır, fazla esnek değildir.


Araç Giydirme Fiyatlarını Etkileyen Faktörler


Araç kaplaması yapılırken, birçok faktöre bağlı olarak yapılan işlemlerden dolayı araç giydirme fiyatları değişkenlik göstermektedir. Araç kaplamada fiyatları belirleyen faktörler şunlardır;


• Kullanılan malzemenin kalitesi, türü (Cast Folyo, Yarı Cast Folyo, Düz Zemin Folyosu gibi) • Seçilen tasarımın modeli (üç boyutlu 3D tasarımlar, düz modeller vb.) • Giydirme yapılacak aracın türü (kamyon, kamyonet, otobüs, otomobil gibi) • Kaplama yapılacak yüzeyin alanı (bölgesel ya da tamamen kaplama gibi) • Nitelikli işçilik


Araç giydirme, araç üzerine bölgesel ya da tamamen özel dijital baskı makineleri ile üretilmiş özel folyolarla kaplanması işlemidir.