Ahşap Tabela Örnekleri

Ahşap Tabela

Ahşap Tabela örnekleri, tabela çeşitleri arasında en çok beğenilen kategoriler arasındadır. Bulunduğu ortama sıcaklık katması, reklamı yapılacak ürün ya da mağaza için tercih edilecektir. Özellikle, lazer kesim olan ve eskitme tasarımlı olanları, son derece şık duracaktır. Restoran ve kafelerde de firma tanıtıcı özellikte olan bu tabelalar, müşteri ilgisini çekecek tasarımlardır.

Başlıca Ahşap Tabela Örnekleri

Ahşap tabela örnekleri arasında, göz dolduran kategoriler oldukça fazladır. Belli başlı olanları, şu şekilde sıralanabilir:

Kişiye özel tasarlanan ahşap modeller
Ahşap tabelalarda ayaklı tasarımlar
Askılı türde ahşap tabelalar
Ferforje kullanımlı askılı tabela modelleri
Eskitme tasarımlı hazırlanan ahşap tabela modelleri, ilk akla gelenlerdir.
Bu kategorilerin haricinde, kabartma tasarımlı, 3D olarak tasarlanan modeller de yer almaktadır.

Ahşap Tabela Alırken Malzeme Kalitesinin Önemi

Ahşap tabela alırken, yapılan malzemenin kalitesi de önem taşır. Kaliteli ağaç malzemeden üretilen tabelalar, daha dayanıklı olacaktır. Üretilen makinenin da özellikleri, kusursuzluk sağlaması açısından önemlidir. Kaliteli çam ağacı türleri, ahşap tabelalarda istenilen kaliteyi sunması açısından tercih edilir. Bazı özel tasarım ahşap modellerde de kazılarak yapılan modeller, tercih edilir. Kimi modellerde, askılı tasarımlar tercih edilir. Özellikle, metal ve ferforje askılar, kabartma ahşap tabelaları tutan, çok şık tasarımlardır. Bu tabelalarda da sağlamlık ve kaliteli işçilik tercih edilecektir.

Ahşap Tabelalarda Şık Modeller

Tabela kategorisinde yer alan ahşap tabelalar, en şık tabela gruplarını oluşturur. Çift taraflı kabartmalı ahşap tabelalar, ışıklı tabelalar, ferforje askılı tabelalar gibi farklı alt gruplara ayrılacaktır. Yemek ve kahve mekânlarına, ayrı bir görsellik kattığı gibi, alışveriş dükkânları için de tercih edilecektir. Ayrıca, firma isimlerini daha modern tasarımlarla da belirtmek isteyenler için ahşap retro modeller tercih edilebilir. Bu modellerde göze çarpan, derinlik hissidir. Büyük vidaların, ahşap üzerine çakılması ile ortaya çıkan harf ve isimler, parlak bir görünüm sunacaktır. Her zevke hitap edecek bir ahşap tasarım tabela örneği bulunmaktadır. Ayrıca, ayaklı tabela örnekleri de yer belirtme amaçlı olarak, sıklıkla kullanılır. Ahşabın sıcak dokusu nedeni ile birçok firma tanıtıcı maksatlı olarak, bu tabela örneklerini tercih edecektir.